Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Det finns otroligt många Brynäs ”supportrar” här inne med mjukglasspsyke.. Det spelar ingen roll att vi vunnit nästan allt under 2 säsonger, några förluster in så är det: AVGÅ ALLA!! Så otroligt tröttsamt och förutsägbart. Alcén ska bort, Svedman ska bort, för att inte nämna dom kassa tränarna som är oförmögna att göra några ändringar… 🤦♂️
F-n, ni som håller på så jämt, byt till ett annat lag som vinner jämt/oftare då! Just nu är det kanske Frölunda eller Rögle ni ska hålla på, bara att välja för er medgångssupportrar. En sak är säker, Brynäs behöver inte er…