1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 742217 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2923074

Sv: A proposito de nada
Huge: Försäsongen och 25% av serien är redan spelad. Acklimatiseringen är över för Bellows. Börjar påminna om när Lindbäck minsann skulle bli bra efter jul… vad hände med acklimatiseringsprocessen för Djurgårdens nordamerikaner?

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Peja: Helt rätt. Bellows är ju här för att göra positiv skillnad på isen. Det gör han inte. Fast det gäller ju flera i laget. Dock svårare att sparka Larsson och Silfverberg.

Sv: A proposito de nada
Peja: Dylan Sikura i Skellefteå gjorde faktiskt inte ett enda mål på sina första 19 matcher i SHL, dvs när nästan 40% av grundserien redan var spelad. Det var först runt match 20 som det lossnade ;-)

Sv: A proposito de nada
Peja: Vad har Djurgårdens nordamerikaner med Bellows att göra?
Är dom samma personer med samma psyken, samma förutsättningar, samma omgivning, samma roller osv osv?
Vissa acklimatiserar sig fortare än andra.
Du talar om dina egna ”förväntningar” på honom.
Kan dom ha varit lite för höga?
Bara en vild tanke…