Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Ett nytt backpar behövs, för då kan vi börja sätta press och få en nödvändig konkurrenssituation på backsidan
En ny keeper behövs istället för Delia (OBS! Märk att jag INTE lägger dagens underläge på Clara, men Clara ska vara en andrekeeper)
Med dom brickorna på plats så är det läge att börja snurra runt o bänka mer eller mindre varenda back som spelar idag i olika omgångar.
Sen MÅSTE vi ställa över Bellows och plocka in Svrcek på 4 linor PRONTO!
Sätt ihop Scott - Vesel - Svrcek från förra säsongen och ge dom ett gäng matcher, AJF 13e Bellows på läktaren.