1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 748175 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2938458

Sv: A proposito de nada
Att höra Alcen i gds podd med deras skitnödiga frågor var ett jävla skämt att lyssna på.
Vilken hycklare han är Alcen!!
En rent av dålig sc.
Och gd med sasse i spetsen. Se och lär på Närkes allehanda. Deras tidnings reporter är något för Sasse att ta efter. Vågar ställa Örebro mot väggen med tuffa vassa frågor.
Att lyssna på Alcen när han försvarar Delia, Fjällby, Bellows, Djoos etc var fan det töntigaste jag hört. Han pissar på fans som faktiskt gör att han kan ha det jobb han har.
Jag har hört han säga samma exempel till 3st olika medier.
"Vi i Brynäs ser saker i större perspektiv. Var en match då en åkte och bytte, en gjorde inte backcheck, 2 backar gick på samma gubbe. Men endå lyfter alla att det var en målvaktsmiss"
Snälla Alcen ditt jävla jon!!! Vakna och inse dina felsteg!!! Jävla tomte är vad han är. Och jag eftersöker fortfarande den GM som skulle in när Alcen blev sc. Han klarar uppenbarligen inte av sitt jobb. Bägaren har runnit ut sedan länge.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
hanelugn_112:
Hej ”Bud Pettis Holloway” (helt klar för Brynäs!!!!! - jo tjohej).
Var du ute efter en intervju som skulle göra Brynäs bättre framåt genom att dom skulle leka skjutjärnsreportrar? Trigga Brynäs till att klättra uppåt på nåt sätt via journalisters frågor? Nån slags förbättringsterapi. Som leder till förbättring av tabelläget. Vilka frågor skulle journalisterna ställt för att ha hjälpt oss - vårt lag - att klättra?

Eller var du - mer troligt - ute efter en straffintervju där Alcen ska nagelfaras till att hänga ut enskilda individer/människor bara för att avreagera sig på dem? Typ straffa JA m fl. Avreagera sig offentligt.

Vad f-n har du förväntat dig? Har du aldrig arbetat i en roll med ansvar över andra människor?
JA kan inte hänga ut enskilda personer. Vore tjänstefel.
Hördes dock tydligt mellan raderna att han inte var nöjd med spelet och med vissa och erkände det.

Sv: A proposito de nada
hanelugn_112: Har du glömt att ta din medicin nu igen?

"Att lyssna på Alcen när han försvarar Delia, Fjällby, Bellows, Djoos etc var fan det töntigaste jag hört."

Bara ett jon till supporter som på allvar tror att en sportchef öppet skulle såga individuella spelare i en intervju, hur besviken hen än är över nån eller några.
Mellan raderna hör man ju att han tvärtom inte är nöjd så här långt med nån eller några av dessa spelare.

"Han pissar på fans som faktiskt gör att han kan ha det jobb han har."

Nä, han försöker bara förklara för 5-åringar som pissat på sig och inte fattat att en sportchef offentligt inte kan säga vad han tycker om individuella spelare i en intervju.