1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778610 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2950067

Sv: A proposito de nada
bradberry: Jag är inte lika orolig OM vi skulle stöta på frölunda i ett slutspel...
Det står på 10 senaste 6-4 till frölunda.
Igår var frölunda bättre helt klart men flrsta marchen i gbg för sösongen var Brynäs bättre o borde ha vunnit.
I ett ev slutspel är frölunda favoriter o det kan vara en börda...
De har en hysterisk form nu...svackor kommer att komma för dem också...Hur reagerar laget då?
Det kommer bli ett annat spel i ett slutspel...Hur reagerar vissa spelare då?

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Stefan R 63: ” Jag är inte lika orolig OM vi skulle stöta på frölunda i ett slutspel...
Det står på 10 senaste 6-4 till frölunda.”

Så vitt jag vet är det den här säsongens lag som kommer att mötas i slutspelet, och då är det inte ”6-4” i Frölundas favör. Att Brynäs emellanåt kunde bemästra Frölunda förra säsongen är ju helt irrelevant för den här säsongens matcher, i synnerhet då Brynäs uppenbarligen har blivit sämre sedan dess och Frölunda uppenbarligen har blivit bättre sedan dess.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: Att Brynäs kommer att "tappa i stort sett alla tongivande spelare inom 1-2 år eftersom nästan alla kommer att ha lagt av då" var väl en extrem överdrift men var kanske inte meningen att ta bokstavligt. För all för all del ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)