Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Liknande siffror mot Timrå när han stod senast.
41-22 i skott och ändå 2-3 till DIF efter förlängning. Timrå förväntades göra över 5 mål i denna match. Bara i dessa 2 matcher har han alltså räddat 7 mål mer än förväntat.
Sen har han (och Djurgården) absolut haft några plattmatcher också. Han är verkligen inte perfekt hela tiden. Men han har tredje mest vinster av alla målvakter i ligan (3 fler än Clara trots 1 match mindre spelad). Han har dessutom 4 färre förluster än Clara. Och då ligger Clara ändå rätt okej till i målvaktsligan (utom i BP).
Han har väldigt väldigt bra statistik om man inte bara tittar på svs% här. Att DIF bara kan vinna när han står säger väl en del om hans betydelse också. De har ju än så länge inte vunnit en enda match när han inte stått (varken i OT eller straffar heller).
Edit: 7 mål mer än förväntat. Skrev 6 först.