Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Verkar ju som att Norlinder, Andersson och Kempny är tillbaka inom nån dag så breddback tycker jag ej behövs - har även junisar i värsta fall. Hade en spelskicklig back typ Söderström funnits på marknaden så borde vi slagit till.
Tror på Källgren/Delia (fanns väl inga bättre på marknaden ändå).
Forwards har vi bra (super snipers finns inte på marknaden)
Så förstår att Alcen spar på pengarna i detta läge.
(diskussionen om att han egentligen borde ha värvat för länge sedan i somras eller så har ”overstayed its welcome” för länge sedan och orkar inte med den igen och igen och igen och "All work and no play makes Jack a dull boy" "All work and no play makes Jack a dull boy" "All work and no play makes Jack a dull boy" "All work and no play makes Jack a dull boy" "All work and no play makes Jack a dull boy" osv)