1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 770570 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 3009131

Sv: A proposito de nada
Lemp: ”Förstår att du inte vill skriva vidare eftersom ditt resonemang inte hänger ihop.”

Hänger ihop?

Jag har tydligt skrivit:
”målen för verksamhetsåret sätter klubben om inget annat framkommit på årsmötet, och det är det som gäller - och vi nådde målet..
Kommer vi 6a med 50p marginal till 7an eller om det är med hjälp av målskillnad, inbördes möten eller va fan som helst så är målet nått.

Har du inte den intellektuella förmågan att utifrån dessa formuleringar dra slutsatsen om situation hade varit den motsatta?

Men vad har det med din initiala fråga att göra?
”Jag kan ha missat något i diskussionen, men varför är det just Alcéns måttstock som ska gälla? Om han till exempel hade sagt att målet var att undvika kval med det här laget, hade det då automatiskt inneburit att han gjort ett bra jobb?”

Du har inte bara missat något i diskussionen, du är inte ens på banan med den frågan.
Det syns genom genomgripande i dina inlägg, och det är ingen idé att argumentera med någon som

Säger det igen: det var även du som tyckte dina och pejas åsikter och fiktiva parallellvärldar är otvivelaktiga sanningar som vi andra ska köpa rakt av, och att det är just era mål som skall gälla över Brynäs egna mål.
Det dummaste åsikter jag hört men jag behöver inte stå för dem,
det får ni göra.
Jag nöjer mig här då jag inte bara anser att jag tydligt har besvarat sina frågor utan också påtalat hur vilsen ni är i era argumentationer - vi kan nog alla dra kopplingar av det ni skriver med dragningar åt NPS, men jag är ingen psykolog och vilnbvara tydliga med att jag varken påstår eller antyder att så är fallet.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
xxx BIF xxx: Så för att kort sammanfatta: Bristande intellektuell förmåga samt drag av en narcissist. Lämplig diskussionston.

Kort summering: Alcen hade gjort ett dåligt jobb om vi inte hade tagit oss till topp sex den här säsongen, och han gjorde ett dåligt jobb året vi åkte ur. Du kunde inte skriva ut orden själv, men till slut landade vi ändå där. Tycker det är ett underligt synsätt att endast ett kriterium räknas, men då vet vi var du står framöver. Tack.