1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778852 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 474191

Sv: Almtorp
Jag instämmer med dysterkvistarna här på GB:n vilket jag faktiskt inte alltid gör. Läget är mycket allvarligt. Timonen var vår bästa poängörare och avgjorde ju matcher på egen hand. Matchen mot Luleå nästa vecka blir en ödesmatch (vilken i ordningen?). Vinner dom där kan det mycket väl vara vändningen för dom. Timrå och Modo ska ju bara vinna över oss annars är det rätt svagt av dom. Sanningen är att alla lag (utom Mif kanske) har bredare och vassare trupper än Brynäs. HV kan ju bara inte undgå att börja vinna igen.

Ska vi dessutom lämna extra handikapp gonom att nöta på tre femmor(och kanske knappt ens det) så blir det en riktigt, riktigt tufft. Vi får hoppas på att Mif inte lyckas med Guerin och Tkatchuk. Vilket är iså fall det andra laget vi ska ha bakom oss?

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Andy Tiger: Apropå goda ledare
När jag fick min hjärtinfarkt förra året (under slutspelet) kontaktade en vän till mig Brynäs och berättade detta. Ove Molin tog sig då tiden att spela in en kort film (ca 25sekunder) med en personlig ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)