Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Målvakter
Målvakt 1 - Johan Holmqvist
Målvakt 2 - Markus Korhonen
Backar
Back 1 - Sebastian Sulku
Back 2 - Mikko Kuparinen
Back 3 - Daniel Johansson
Back 4 - Daniel Casselståhl
Back 5 - Tommy Sjödin
Back 6 - Jörgen Sundqvist (Ny från Skellefteå AIK)
Back 7 - Niklas Andersson
Back 8 - Jesper Björck
Centrar
Center 1 - Mikael Wahlberg
Center 2 - Mikael Lind
Center 3 - Tommi Miettinen
Center 4 - Nicklas Bäckström
Forwards
Forward 1 - Andreas Dackell
Forward 2 - Ove Molin
Forward 3 - Björn Danielsson
Forward 4 - Vesa Viitakoski
Forward 5 - Lars Erik Spets (Ny från Trondheim IK)
Forward 6 - Mattias Månsson (Ny från Bofors IK)
Forward 7 - Henrik Malmström
Forward 8 - Christian Sjögren
För det första är det cirka tre spelare jag vill ha bort ur den här truppen. Sedan vill jag att man nu ska ha en bred trupp, oerhört viktigt! Vi ska inte ha exakt fyra kedjor, vi ska ha fler spelare som kan hoppa in vid skador eller spelare som helt enkelt underpresterar. Sedan måste det finnas konkurrens om platserna och ingen, OCH DÅ MENAR JAG INGEN! Ska känna sig säker på sin plats, inte ens "Sjödda" eller "Molle".