Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Man kan ju vända på steken: eftersom backsidan har blivit bättre, så kommer det att underlätta för målvakterna.
Tycker dessutom att Honkens storhet är en aning överdriven, om jag får svära i kyrkan. Mkt hög högstanivå, men även många djupdykningar emellanåt. Inte riktigt den där stabila målvakten som ex Norrena.
Naturligtvis hade jag helst sett honom kvar, på bekostnad av en okänd sloven, men jag tror att Sperrle kommer att bli en hygglig ersättare ifall han nu kommer att konkurrera med Kristan.
Sperrle är väl ingen toppmålvakt, men fullt i klass med många andra målvakter i ES, enligt min mening.
Att man tar hit Kristan för en koll, måste ju bero på ngt man sett hos honom. Har svårt att se att Alcén och Sundlövs målvaktsögon skulle bli lurade, sas.
Honkens enorma vinnarskalle och vilja att spela exakt varje match under en säsong, kan både ha sina för- som nackdelar. Kan ju ha varit en aspekt som man tittat på när ny keeper skall värvas.