Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Glennert.... Vilken dåre!
Är det inte dags att se över lönespiralen istället........? O ja, jag vet...... Då väljer spelarna spel utomlands och Elitserien mjölkas på talang. Men skulle det inte vara på sin plats att klubbarna fick lite flis av att förse NHL med talang? På tiden att skrota slavavtalet med NHL. Russian power!!!!
Att göra som Glennert säger vore iditiskt. Vad händer om några år då???????? Jo lönerna har stigit till nästa nivå och man måste vidta andra åtgärder för att kunna matcha.... Nej:
INFÖR LÖNETAK!! Låt de som hellre vill hora i nån utländsk liga göra det.