Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
"Att du är den enda i sverige som dessutom rankar Frögren som en av FBK:s bästa backar, rent av "landslagsmässig" ger jag inte ett dugg för."
Att DU inte ger ett dugg för den åsikten behöver man kanske inte ta så allvarligt, speciellt med tanke på att du inte kan backa upp din motivering med ngt annat än att just DU tycker så.
Du kan få lite mer kött på benen av mig:
Frögren har varit bofast i Färjestad de senaste 7 säsongerna, trots att konkurrensen varit mkt hård om alla backplatser och att flera toppbackar kommit och gått genom åren.
Vem som kommit med uppgiften att han skulle vara 7:e back vet jag inte, men jag håller inte med ifall det nu avser inbördes ranking och hur viktig han är för laget. Dessutom säger det egentligen inte så mkt, iom att deras samtliga backar håller mkt hög klass.
Sen kan du ju sluta leka frukthandlare genom att blanda ihop äpplen och päron.
Frågan du ställer, om det finns många bättre backar än ex Frögren att värva inför nästa säsong, har väl inte ett jota med saken att göra.
Vi talar om den backtyp som Brynäs i dagsläget behöver, och då passar Frögren som backtyp in mkt bra, och hans faktiska kvaliteter gör även att han mkt väl skulle kunna ta den återstående vakanta platsen bland backarna.
Att jag sen självfallet helst ser en ännu bättre back på denna plats, är en helt annan femma och har inte med diskussionen att göra.
Ditt vidare svammel om nyckelspelare har inte heller med saken att göra, men är man frukthandlare så är man....