Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
1. Vi kommer sitta fast i "plats 7-12 klistret" ända in i kaklet, bara att inse fakta. Det här kan sluta hur som helst. Vad händer med MoDo?
2. Torsken mot LHF låg i luften, vi har faktiskt en rejäl plusstatistik på våra bottenkollegor. Det går inte att vinna samtliga "6-poängsmatcher" Hur många härinne trodde på 2 poäng mot HV???
3. Östblom har överraskat positivt. Poängproduktionen de 10-15 senaste omgångarna är klart godkänd.
4. Slutligen vill jag önska alla manodepressiva hockeydårar härinne en riktgt God Jul!