Dream Team: OK ! Då vill jag se en grävskopa från just AITIK gruvan men det skall framgå av bilden hur j..a stor den är ? Vet ni det föresten ? Alla fordon mindre än tryckarna måste ha en sådan där flagga som småbarn har på cykeln fast 5 meter hög.
Det var en "tjej" som just börjat köra malmtruckarna och åkte och käkade på mässen, när hon skulle fara var det någon slug en som parkerat snett bakom med en Saab V4 . Hon la ena bakhjulet över Saaben och märkte inte ens att hon kört över den. Den var platt tom motorblocket. Dom sitter ju på 5 meters höjd så efter det måste alla andra fordon av lägrekaraktär ha flaggor för att inte bli överkörd.
Jag skall göra det lätt för er ! Så här små är truckarna !
mok: Grabbarna som kör sporthoj i Linköping hade race i den rondellen ibland. 10 varv på tid. Rekordet medans brorsan bodde kvar där har jag hört och glömt men snitthastigheten låg strax över 100km/t.
[bild]www.aftonbladet.se/special/dagens_fraga/nej.gif[/bild]