BJ: Det som jag blir så trött på i dagens hockey är spelare som inte tar ansvar för sina handlingar. Om man slår en annan spelare med nävarna, klubban, tacklar vårdslöst etc. så kan det leda till allvarliga skador det vet alla. Uttryck som "- Jag menade inte att skada..." låter verkligen som en dåliga bortförklaring. Hur många ggr. har vi inte hört det. Jag köper inte det.
mattias - 74: Jag bryr mig bara om Leksand, det är klart jag ogillar Mora men dom spelar inte i samma division så vad spelar det för roll. Visst är det en praktisk lösning då Mora är bara en halvtimme bort, annars finns det andra ... | Läs mer
Uttryck som "- Jag menade inte att skada..." låter verkligen som en dåliga bortförklaring. Hur många ggr. har vi inte hört det. Jag köper inte det.