Vivix: Och fortfarande har inte Rönnqvist gjort sitt obligatoriska poäng. Och redan nu har vi gjort fler mål på Hv än vad vi gjorde på hela förra säsongen.
Vänta bara när han börjar tappa matchen, då duggar matchstraffen tätt. Ibland råkar han plocka med ett par spelare som inte ens var inblandade, för säkerhets skull.
Så skulle det stå, fast vi gjorde ju mål så jag hade inte tid att skriva klart i mitt förra inlägg.
Kickan: Jo men jag drog den slutsatsen när dom skriver att dom spelar med samma lag, att Antila kommer att stå. Men det har ju ingen större betydelse vem av dom som står ikväll vi vinner ändå.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?