Lulekickan: Ok, du har säkert rätt om M Johanssons roll. I PP ser man ju att han är duktig med puck och kan styra spelet, hoppas han får mer av den rollen i 5-5 också. Hmmmm, det verkar som om Miche blir den nya Kauppila? alltså kickanfavoriten? Jag missade tipset med 1 mål (hade 5-3 här i gb:n) och prickade in 2 av målskyttarna. Det är väl godkänt i alla fall?
Fast jag såg att jag råkat tippa 6 målskyttar. Fuska kan man ju också. Fast å andra sidan blir det svårt att ha alla rätt då.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
I PP ser man ju att han är duktig med puck och kan styra spelet, hoppas han får mer av den rollen i 5-5 också.
Hmmmm, det verkar som om Miche blir den nya Kauppila? alltså kickanfavoriten?
Jag missade tipset med 1 mål (hade 5-3 här i gb:n) och prickade in 2 av målskyttarna. Det är väl godkänt i alla fall?
Fast jag såg att jag råkat tippa 6 målskyttar. Fuska kan man ju också. Fast å andra sidan blir det svårt att ha alla rätt då.