Lövva: Nej det är klart. Annars så brukar ju han Ledin vara ganska bra på sådana där halvfula grejer också. Tänkte skriva någonting om en berömd match mellan ett annat lag och Modo i Kempis och om kraven på skärpta regler för avstängningar efter den matchen som i själva verket blev uppluckringar, men det får bli en annan gång när jag är på ett annat humör.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?