Lulekickan: 10 spänn? Jag kommer att känna mig som en tjuv när jag rensar i korgen klockan sex på torsdag. Gissade nog att du skulle bli intressarad av Jaris klubbor. Jag såg i alla fall ingen sån i butiken. Kanske skulle du investera i en Mettovaaraklubba istället? Som gjord för eleganta dribblingar och briljant teknik. :)
Portello: Dom jag kommer ihåg var Bautin, Mettovaara och Renholm. Renholms var hyvlade längst upp. En del av dom andra var fixade på annat sätt, men ingen verkade vara använd. Tror nog att Bautins tog slut dessutom.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Gissade nog att du skulle bli intressarad av Jaris klubbor. Jag såg i alla fall ingen sån i butiken. Kanske skulle du investera i en Mettovaaraklubba istället? Som gjord för eleganta dribblingar och briljant teknik. :)
Portello: Dom jag kommer ihåg var Bautin, Mettovaara och Renholm. Renholms var hyvlade längst upp. En del av dom andra var fixade på annat sätt, men ingen verkade vara använd.
Tror nog att Bautins tog slut dessutom.