Luleå HF

SHL · 117716 inlägg · 890 ämnen

Inlägg: 178269

Sv: Garvey, in or out?
Dysso: Jag borde ha gjort det jag också. Delegerat alltså. Jag kom just på att jag har kvar att köpa julklapp åt lillasyrrans pojkvän också, vad jag nu ska köpa åt honom. Bäst jag inte tänker efter mer, då kommer jag säkert på fler jag har kvar att köpa åt.

Även om julen är gräslig så vetefan om jag hade föredragit att jobba, jag jobbar så mycket i alla fall att ledigheten till och med är värd någon dags julplåga. Dessutom vet jag inte om det hade varit så kul att tillbringa julen i Umeå där jag knappt känner en käft förutom kollegorna ännu. Helst skulle jag vilja vara hemma i Luleå hela ledigheten.

Vi kan ju fixa en HS-antijul nästa år. Alla hockeysnackare som är väldans trötta på allt vad julfirande heter samlas på lämplig plats någonstans i landet och firar allt annat än jul. DET vore nåt.