Grattis till segern...Nu har jag sett Henriksson i två matcher storspela mot Brynäs...Får inte han chansen i Tre Kronor snart är de nå stort fel,han agerar hur säkert som hellst och släpper inte mycket till returer. Ram gkorde några kanonräddningar i andra men va hjälper det när utespelarna inte kan sätta nån framot brynäs spel va bedrövligt ikväll..de fanns inge spel *suck* Vi får sikta in oss på kval som de ser ut nu..med detta spel hör vi tyvärr inte hemma i Elitserien Lycka till i Slutspelet LULEÅ
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Ram gkorde några kanonräddningar i andra men va hjälper det när utespelarna inte kan sätta nån framot brynäs spel va bedrövligt ikväll..de fanns inge spel *suck*
Vi får sikta in oss på kval som de ser ut nu..med detta spel hör vi tyvärr inte hemma i Elitserien
Lycka till i Slutspelet LULEÅ