Frisco: LL har en Ruismatröja. Det är bland det finaste man kan ha så han borde definitivt ta sitt ansvar och besöka Dövik. Jag har inga planer på att strippa, och jag är rätt säker på att inget kommer att få mig att ändra mina planer heller. Däremot kan jag inte svara för folk som jag inte vet vilka de är.
Enögda? Såna finns väl bara i Dövik där alla heter något i stil med X-edin och delar på ett öga och en hjärna, elle?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Enögda? Såna finns väl bara i Dövik där alla heter något i stil med X-edin och delar på ett öga och en hjärna, elle?