Lulekickan: Jomenvisst, men de där enorma summorna som du lockade mig med för att ta det här jobbet, tror det var 50 öre i kvartalet, lär jag väl heller inte se röken av. Men, men, så länge chefen är nöjd så ska väl jag också vara nöjd.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Jomenvisst, men de där enorma summorna som du lockade mig med för att ta det här jobbet, tror det var 50 öre i kvartalet, lär jag väl heller inte se röken av.
Men, men, så länge chefen är nöjd så ska väl jag också vara nöjd.