Luleå HF

SHL · 122127 inlägg · 893 ämnen

Inlägg: 2340802

Sv: Luleå Hockey 2021-2022: Vägen mot SM-GLUDet!
Sven.Savage: När vi för en gångs skull får spela med domare som vi accepterar, trots att så mycket skit mot oss INTE blir bestraffat, så ska vi förlora dem.

För det j-a låtsas-VM, URK som fan.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Första matcherna i "VM" spelas ju inte förrän 13 maj. Nog måste väl ändå Nord och Öhlund kunna döma längre än till den 3 maj???
Måste de vara på plats HELA 9 dagar INNAN!! "tramset" startar????

Svarskommentarer

Sv: Luleå Hockey 2021-2022: Vägen mot SM-GLUDet!
Realisten: Håller med, Nord och Öhlund borde avvakta varför ska de dra iväg till Tjotahejti långt innan låtsas-VM startar?

Men BusarnasBuse brukar vara mycket välinformerad så vi får väl då bara en, möjligen två matcher med domare till. Innan kreti och pleti tar över.

Mycket obra!

Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
1x1-1pxred.gif
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
1x1-1pxred.gif
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
1x1-1pxred.gif
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
1x1-1pxred.gif
16% (9)

Antal röster: 58 st   | Kommentera (0)

Sidan sköts av: Sven.Savage