Luleå HF

SHL ä 122127 inlägg ä 893 ämnen

Inlägg: 2419261

Sv: Luleå Hockey maj 2022: Vägen efter SM-slivret!
Sven.Savage: Klart blir mål när andra lag får göra så, men hade det varit tvärtom då hade vi fått det bortdömt och det är jag helt 100%

Svarskommentarer

Sv: Luleå Hockey maj 2022: Vägen efter SM-slivret!
{9108}: Jag håller med dig. Tror inte heller att det varit mål om Sjökvistarn fått bestämma, men blindstyret Lindhe stirrar ihjäl sig på pucken och glömmer bort att det finns en regel som förbjuder spelare att i målgården ha sådan kontakt med målvakten att denne hindras.

Att man lägger sig på målvakten är tydligen inte hindrande alls...

Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
1x1-1pxred.gif
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
1x1-1pxred.gif
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
1x1-1pxred.gif
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
1x1-1pxred.gif
16% (9)

Antal röster: 58 st   | Kommentera (0)

Sidan sköts av: Sven.Savage