Luleå HF

SHL · 122127 inlägg · 893 ämnen

Inlägg: 2443768

Sv: Luleå Hockey maj 2022: Vägen efter SM-slivret!
eltifoso: Blir ju tvärtom förstås.

Eftersom vi saknar fler än ni; nämligen Mario Kempe, Pontus Själin, Pontus Andreasson, Linus Omark, Jesper Wallstedt och Sami Lepistö. Så jämförelsevis kommer ni ju snarast med ordinarie lag, medan vi har stora luckor.

Vår enda chans bestod i förhoppningen att Vennerkrog skulle ha tippat att Luleå vinner, men det sket han i.

Svarskommentarer

Sv: Luleå Hockey maj 2022: Vägen efter SM-slivret!
Och så har vi följande zebror, med deras genomsnittliga leverans under årets säsong:

Mikael Holm.
• 47,76% fler utvisningsminuter på bortalagen.
• 12,77 utvisningsminuter i snitt.

Johan Magnusson
• 13,97% fler utvisningsminuter på bortalagen.
• 12,77 utvisningsminuter i snitt.

Innan matchen startat har vi alltså flyt med zebratilldelningen, men saknar man producerande PP spelar det ju mindre roll, tyvärr.

Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
1x1-1pxred.gif
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
1x1-1pxred.gif
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
1x1-1pxred.gif
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
1x1-1pxred.gif
16% (9)

Antal röster: 58 st   | Kommentera (0)

Sidan sköts av: Sven.Savage