Eftersom det nu är känt att MoDos Pirre Hedin är klar för Jokerit kanske det kan vara så att dom har tagit spelaren från rätt nation men fel land.Och Fredrik Svensson är ju nu så gott som klar för Leksand(se Leksands gästbok)Det låter kanske lite långsökt men är man vild så är man=)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?