Sven.Savage: Det var spännande värre, mkt tack vare de randiga igen. Men damulvarna stod emot de regerande mästarna och leder rättvist med 2-1 i matcher. Jag skriver här Sven, då ingen tycks intresserad när det blir segrar inne i vårt forum, (desto roligare tycks det vara att skriva vid förlust)
Årets upplaga av Damulvarna har ngt grit i sig och bra ork som det ser ut. Påminner om herrarna årgång 97, inte skickligast men viker sig inte Ny spännande match imorn
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Men damulvarna stod emot de regerande mästarna och leder rättvist med 2-1 i matcher.
Jag skriver här Sven, då ingen tycks intresserad när det blir segrar inne i vårt forum, (desto roligare tycks det vara att skriva vid förlust)
Årets upplaga av Damulvarna har ngt grit i sig och bra ork som det ser ut. Påminner om herrarna årgång 97, inte skickligast men viker sig inte
Ny spännande match imorn