Frisco: Hihi. Ibland har jag faktiskt ett liv till och med, fast inte de dagar när jag jobbar på annan ort än i Luleå eller Umeå eftersom det känns onödigt att ha ett liv på orter man sällan kommer att besöka. Då kan man lika gärna jobba tills man stupar och ta paus för att kolla av SpS och forum då och då eftersom det är minst lika kul som att gå till hotellrummet och stirra in i väggen/på TV:n.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?