matsby: I vilket fall som helst var det trevligt att få tre pinnar, länge sedan sist för oss. Nu vill vi också ha revasch på pölsan till helgen, men först skall vi ner mot svåra Pingen på torsdag. Vi söker flytta berg genom att knäpparom, så spöar ni MooDooisterna, OK?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?