fd skuggan: Kollade just upp Kollars utvisningsstatistik. 18 minuter på 43 matcher att jämföra med Ledins 102 minuter skvallrar om att dom knappast har lika spelstil som nån påstod.
Däremot vill jag tillägga att jag inte har några problem med en sån spelare. Han är tuff och har sin spelstil och är viktig för Luleå. Tror inte han själv gnäller över smällarna han fick, det ligger liksom inte i hans natur.... Däremot 2+2 var löjligt i går, det håller jag med om.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
18 minuter på 43 matcher att jämföra med Ledins 102 minuter skvallrar om att dom knappast har lika spelstil som nån påstod.
Däremot vill jag tillägga att jag inte har några problem med en sån spelare. Han är tuff och har sin spelstil och är viktig för Luleå.
Tror inte han själv gnäller över smällarna han fick, det ligger liksom inte i hans natur....
Däremot 2+2 var löjligt i går, det håller jag med om.