Plockade ner två saker från DC idag. Det ena var Jarmos mål mot Leksand i slutspelet -99. Ohh, vilka rysningar som går genom kroppen när man ser det. Klippet är från en tv4-sändning där de även har en kortare intervju med Jarmo. Där säger han att han ska försöka göra mål igen. Hur det gick med det, vet vi ju :) Det andra jag tog hem var dokumentären "Inside LHF" från -97.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Ohh, vilka rysningar som går genom kroppen när man ser det. Klippet är från en tv4-sändning där de även har en kortare intervju med Jarmo. Där säger han att han ska försöka göra mål igen. Hur det gick med det, vet vi ju :)
Det andra jag tog hem var dokumentären "Inside LHF" från -97.