Men nuser det lite bättre ut. Efter två perioder så leder Brynäs med 3-2.Värt att noteras är att Skellefteås 2-3 mål kom i 3-5.Det händer sannerligen inte varje match. Hoppas att det ger Västerbottenkillarna energi att kunna få fram en kvittering samt ett ledningsmål i den tredje.Dock så börjar den i 3-5 i 44 sekunder. Kan dom göra ett mål till i den spelformen? :)
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Efter två perioder så leder Brynäs med 3-2.Värt att noteras är att Skellefteås 2-3 mål kom i 3-5.Det händer sannerligen inte varje match.
Hoppas att det ger Västerbottenkillarna energi att kunna få fram en kvittering samt ett ledningsmål i den tredje.Dock så börjar den i 3-5 i 44 sekunder.
Kan dom göra ett mål till i den spelformen? :)