Kickan: Aldrig buat ut Surovy. Däremot var jag, liksom många andra, frustrerad över att han ej producerade i början av säsongen. Men samtidgt så sa jag hela tiden att han kommer säkerligen igång, och SOM han kom igång också! Snart leder han nog poängligan.
Däremot är jag inte lika säker på Kerman kommer igång. Är snarare ganska säker på att han inte kommer att göra det. Stundtals så verkar han vara i en annan värld och ser bara ut att längta bort. Tycker man skall skeppa honom. Givet! (Skulle han nu, mot förmodan att producera så är jag den första att erkänna att ajg hade fel ang. honom)
Däremot Jessie så har jag aldrig tyckt att han har varit speciellt dålig. I jämförelse m ed Kerman så jobbar han ju faktist riktigt hårt. Tror bänkningen av honom har att göra med något som Luleås ledning inte vill gå ut med. Att han inte jobbar nog hårt känns föga troligt eftersom Lener väljer att spela med honom i boxplay, när han väl spelar alltså. Dessutom har ju Jessie producerat vilket inte Kerman har.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Däremot är jag inte lika säker på Kerman kommer igång. Är snarare ganska säker på att han inte kommer att göra det. Stundtals så verkar han vara i en annan värld och ser bara ut att längta bort. Tycker man skall skeppa honom. Givet! (Skulle han nu, mot förmodan att producera så är jag den första att erkänna att ajg hade fel ang. honom)
Däremot Jessie så har jag aldrig tyckt att han har varit speciellt dålig. I jämförelse m ed Kerman så jobbar han ju faktist riktigt hårt. Tror bänkningen av honom har att göra med något som Luleås ledning inte vill gå ut med. Att han inte jobbar nog hårt känns föga troligt eftersom Lener väljer att spela med honom i boxplay, när han väl spelar alltså.
Dessutom har ju Jessie producerat vilket inte Kerman har.