Lindberg Råkkar: Vad bra att du skrev det jag tänkte skriva. Sparar tid. Funderar fortfarande på vem som var mest värdelös Tommy Silo/Sälo eller Sören "Snurren" Persson, domar-Lotto. Fast Snurre var ju sämst åt båda håll, Salo sabbade ju bara för sitt eget lag. Jag skulle bli fullkomligt rabiat på klubben om jag hade varit Frölunda-supporter. Finns det någon på hela planeten, förutom den envetne Ankan, som anser att Tommy Salo är eller någonsin har varit något annat än en sömnig tomte. Var han ens nå och ha i Oljan? Sedan den härliga inkonsekvensen, släppa in skitpuckar men göra idioträddningar på de bra lägena.
En annan fråga är vad vi ska göra av Niinimäki. Gör han nåt rätt i defensiven? Varför fastnar vi alltid i egen zon när hans gäng är inne?
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
En annan fråga är vad vi ska göra av Niinimäki. Gör han nåt rätt i defensiven? Varför fastnar vi alltid i egen zon när hans gäng är inne?