Pessimisten: Men betänk att på 7000:- sektionen ingår slutspels-/ks-plats, parkering, matchprogram, kaffe och en bulle ;-) Har suttit "på mittlinjen" i perfekt läktarhöjd över 20 år och skulle aldrig byta ned mej i sidled :-D Allt är relativt, jag varken röker/snusar/äger snöskoter eller dyra skidvanor så jag tycker LHF ger mej mycket för dessa stålar.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
37% (21)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Har suttit "på mittlinjen" i perfekt läktarhöjd över 20 år och skulle aldrig byta ned mej i sidled :-D
Allt är relativt, jag varken röker/snusar/äger snöskoter eller dyra skidvanor så jag tycker LHF ger mej mycket för dessa stålar.