Kickan: Chabada är ju ännu sämre än Hynning just, han verkar oxå mer än nöjd med att ha signat fett kontrakt och tyckte det var lagom sluta jobba då. Just nu äre han som sänker sin kedja mest genom att köra solo, inte få fram ett pass och köra egna vilsna turer i forecheckingen.
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?