LL: Själv blev det en whiskey efter slutsignalen för just nu känns det riktigt bra. Lovade en kompis på jobbet att följa med till Gävle på lördag för att beskåda hur våra bottenkollegor spelar. Får väl jubla om dom spelar oavgjort. Våran match får man väl se i efterhand. Som jag skrev tidigare är lördagsmatchen riktigt viktig,
Vilket av följande alternativ bör en klubb i SHL helst undvika?
Att försöka lura till sig andra klubbars talanger genom att i lönndom kontakta pojkar ända ned i 12-13-årsåldern?
38% (22)
Att offentliggöra information som i efterhand visar sig vara falsk och att klubben mycket väl visste om det när lögnerna spreds?
26% (15)
Att utse en lagkapten som offentligt proklamerat att han fuskar och gång efter annan visas bryta mot regler och stängas av?
21% (12)
Att vägra gratulera en vinnande motståndare och bara skylla förluster på domarna, tur eller att ens eget lag är "nedtränade" eller inte riktigt "ville vinna"?
Lovade en kompis på jobbet att följa med till Gävle på lördag för att beskåda hur våra bottenkollegor spelar. Får väl jubla om dom spelar oavgjort. Våran match får man väl se i efterhand.
Som jag skrev tidigare är lördagsmatchen riktigt viktig,