Sidan uppdateras nu automatiskt med de nya inlägg som skrivs.
Ni hänger väl med i dramatiken..... Vissa flyger fram i 26 knop, segelvidundren har alltså gjort ett Gotland Runt på mindre än 24 timmar, och andra som Piraterna har redan stora problem. Hur ska detta sluta med tanke på det Roaring Fourties som komma skall.......?
Och här ser ni en bild på ett flygplan eller en bredarschlad tant, åtminstonde om man ska tro på Captain Mike.....
Giants offensiv kom ingenstans och lyckades bara med 109yards totalt. Panthers lyckades med taktiken att stoppa Tiki Barber och det gjorde att lillebror manning tvingades passa och det betalade sig då han kastade bort 3 bollar till interceptions. 23-0 skrevs slutsiffrorna till Carolina.
Nu pågår den sista WildCard-matchen emellan Cincinnati Bengals och Pittsburgh Steelers. Det närmar sig slutet av 1:a quartern och Bengals leder 3-0 men Bengals unga starting QB Carson Palmer har utgått efter en tuff smäll mot ett knä så det är Jon Kitna som håller i rodret och gör det med heder. Så bra att dom nu gjorde en TD så ställningen är 10-0 med 1.09 kvar av 1:a. Dags för skräll igen?