modomille: Sant. Men av en annan anledning tror jag. Motsatt anledning egentligen. Respekt för en bra motståndare, respektive den gamla vanliga känslan av att alltid vara överlägsen. Före match. :)
Woody Jokinen: Dom skrev i modoboken att dom skulle smälla på Jonte så att han skulle längta hem till Östersund!!! Stackars den som gör ngt oshysst mot honom!!😈😈😈
bar mofftak: Sant. Även fjärde känns intressant. Bra tryck i anfallszon. Jag tror att det finns mycket mer att hämta på många håll och kanter. Många inne i Modoboken som tippade 4-0 och liknande till Modo. Skönt att de tipsen redan kommit på skam. Klassisk överskattning.
Synct: Wedin kommer nog få spela några matcher. Att han åkte ner har nog med kontraktssituationen för Perlini att göra. De måste sätta honom på waivers om dom skickar ner honom så han får starta och se hur bra det går.
Rip Kirby: Eftersom han var så nära att ta plats lär dom vilja ha honom i Rockford, ett stenkast från Chicago, om det skulle bli några skador osv, känns som om han kommer få sin chans i år ändå.
Synct: Jag som trodde Fucking Åmål var spiken i kistan för din form av humor. Men inte i Timrå! ;) (Vet att den där gick över ditt huvud, men du är förlåten)
Nucky: Det är JAG som ska behöva förtydliga för DIG om att det var en till pik på erat domargnäll, eftersom du inte verkar ha förstått det två gånger nu utan tar det på så stort allvar så ska jag förtydliga nästa gång bara för din skull, så du förstår att jag inte är dödsallvarlig. Jag har inte missuppfattat någonting.
P.S: Det är klart jag också hoppas på en rättvis och bra domarinsats.
Nucky: Herregud vad jag fick på käften, jag slängde in en retsam pik för att det brukas snacka om i våran bok att det gnälls på domarna i Modoboken, då blir det ju bara komiskt när det glider in en modoit i våran bok innan derbyt och det första som nämns är domare.