DJ Hemp: Instämmer såklart, men skulle inte bara säga att han har fel.
Maken till respektlös mening har man sällan stött på. Vet att det finns någon form av originalstämpel över användaren samt dennes utbrott, men detta var ju bara att spotta på en kille i vårt lag, som spenderat hela sitt vuxna liv i våra led och gjort allt han kan för att hjälpa laget oavsett division.
Hade jag varit mod hade jag permabannat direkt. Det finns gränser för hur man bör uttrycka sig.
DJ Hemp: Boyce är rollspelare de luxe, grym karaktär. De som inte fattar värdet av sådana har oerhört bristfälliga och tvådimensionella hockeykunskaper
Modano: Du som snackar så mycket om handväskor, kärringar och vilja borde väl snarare uppskatta Bojjan än att pissa på honom? Han gnäller aldrig, kör alltid 100%, offrar sig för laget och smäller på. Det är väl ungefär den hockeymässiga verkshöjden som du har förmåga att begripa.
Bojjan har visat Timråhjärta i mer än ett decennium nu. Ha iaf den goda smaken att knipa käft om nu ditt inre går i kras av en hyllning.
PS. Aldrig för sent att lära dig att använda skiljetecken, SFI är bara ett stenkast bort från dig.
Puckat: rätt så sjukt egentligen, Bojjan är bara 29 år och hunnit med så många matcher i Timråtröjan. Han skulle lätt kunna hålla på i 5 år till. Om han får vara kvar. Vart hamnar han då? 900 matcher??? Det vore mäktigt!! Snacka om legend.
Modano: Patetiskt att hylla boyce? . Nästan lite så att jag blir förbannad av den kommentaren men har man inte en hjärna större än en valnöt så är det inte så lätt o se vad han betyder och har betytt för Timrå ik. skämmas borde du göra
PS lär dig att använda punkt och kommatecken, får fan andnöd av att läsa dina spydiga kommentarer och framställer dig som ett ännu större troll
Puckat: Haha otroligt att en sån menlös spelare lyckas slå rekord i matcher skäms för helvete säger ALLT då Nubben Inavel styrde kompis föreningen sen lägg på lilla (challe) Emil B ALDRIG JAG SKA HYLLA SÅNA MENLÖSA SKIT SPELARE CERMONI haha patetiskt '
En grej som bör nämnas; nästa torsdag i hemmamatchen mot HV, så kommer Boyce med största sannolikhet bli den spelare som spelat mest matcher i klubbens historia, 681 st. Tycker det här är en ganska stor grej som klubben bör uppmärksamma lite mer, börja pusha för det redan nu kanske? Hoppas för guds skull att man inte nöjer sig med att lämna över en blombukett och att Backlund håller ett tal. Kör en liten ceremoni med videohälsningar, tryck upp tröjor, byt #23 till #681, alla biljetter för 23 kr kanske??
Ahpl: Rindell, Palola, Hartmann, Dahlén, Pettersson i PP1 tycker jag. Pettersson som speluppläggare, Dahlén runt kassen (bäst i Sverige där) Hartmann i slottet/framför kassen, Rindell matar puckar till Palola
Villervalla: Det som kittlar med Palola är att äntligen så har vi kanske en right skytt i pp så man kan sära på Dahlen och Pettersson. Dahlen matar över till Palola, medans EP agerar skytt i andra pp:t.
Rindell-Dahlen-Palola-Hanzl-Alvarez samt Eronen-Pettersson-Hartmann-Lander-Pääjärvi? Känns som att det skulle vara två riktigt vassa formationer
Kan han ta ytor som är farliga och skjuta snabba skott utan att behöva stanna upp lägga till rätta sikta osv så finns såklart goda möjligheter att han nätar endel i Timrå.
Timrå gillar att passa…
Lite mer panga och lite mindre passa i anfallen skulle jag uppskatta.
Walli önskar jag den utvecklingen till med…
Mer och bättre skott så fyller han snart en riktigt fin roll i vilket lag som helst.
{9566}: Lundin gör mig galen gång på gång får utvisningar i offensiv zon. Noll koll liksom. Svensson vet inte vad puck btyder. Nää jag är inte elak. :D
Bragd-Birger: Ja Lundin-gate är märkligt. Trodde på allvar att han skulle kunna acklimatisera sig på SHL nivå efter ha fått gjort sin första riktiga SHL-säsong ifjol, för att sedan bli tiken trogen några år till. Men nu lutar väl det mesta åt att han återigen hamnar i HA eller Möjligtvis Finland. Allsvenska klubbar kommer ju fullständigt kasta sig över honom iaf. Han kommer väl från Stockholmsområdet från början så jag skulle gissa att han kan hamna antingen i Djurgården eller SSK.
Labban: man undrar ju hur Djurgården tänkte där? Om dom tänkte överhuvudtaget? Men låt skitsnobblaget va där dom ska va ett tag till. 16 lag i SHL inom snar framtid.👍👌
{9386}: Han tycker väl antagligen återigen att Dif gör en bra match så då är allt frid och fröjd. Resultatet är inte så viktigt Seriöst, jag hade varit vansinnig som Dif-supporter
{7043}: ja, dom första två skulle jag vilja ha så. Ingen aning om Paolas fysiska spel, men har svårt att tänka mig att det är sämre än EP:s. Han verkar vara bra på att positionera sig, hålla klubban i isen och skjuta, vilket låter som en perfekt spelare bredvid Jonte. I synnerhet eftersom han är rajtare.
EP får försöka briljera offensivt utan Jonte. Med Lander och Hartmann får han iaf tyngd och fysik bredvid sig. Gillar att vi får R och L på forwards i den här kedjan med. Och Hartmann är riktigt på gång. Gissar att han kommer att producera i gammal god vårstil dom matcher som återstår.
Bänka Lundin är kanske klokt, men jävlar vad det tar emot. Mycket känslor för honom. Men: det går inte att förneka att det går riktigt tungt för honom. Han hänger liksom inte riktigt med. På HA-nivå var han pudelklok i defensiven, och hyperfarlig offensivt. I SHL spelar han större delen av matcherna i ett feltajmat parallelluniversum. Otroligt märkligt och trist.
Karlsson74: kolla Brynäs säsong, max flyt i värvningarna, ett spel som laget köpte in sig på samt extremt skonade från skador. Skulle vara trevligt om minst en av dessa faktorer slog in för oss, kommande säsong