Timrå ik är så sjukt dåliga i pp .. det är fan så tafatt,idelöst och.håglöst att det är bättre att spela 5mot 5.. Märkligt att det ändå kan se ut så med de forwards man har. .
Bee: Jag förstår inte hur svårt det kan vara.... 1 man mer på isen, dom sätter nästan 2 spelare på Dahlen för att inte ge han tid, sluta forcera över puckjäveln på hans sida och sätt in Rindell på backen så vi har mer hot som kan stå rättvända för skott då vi måste byta kant
Vi har för få spelare som agerar på instinkt i pp. Det ska passas i all evighet. Ingen som vågar utmana och bryta mönster, man passar hellre "polaren" för att man får slut på idéer. Passning som go to move istället för sista utväg, typ.
Vi straffas verkligen stenhårt av att vi inte har nån som vill skjuta i PP. Alla vill stå vid sargen och spelfördela med 30 meter mellan varandra. Superlättläst.
Erre92: Jo, men vi kan inte hantera hur man ska komma förberedd för match. Inställning!! Det är hafs å slafs och passningarna går överallt utom på medspelarnas blad
Söderöver: Dom borde entledigas enligt min kompis som dömt på hög nivå dom kan inte hålla en bra nivå överhuvudtaget o de bör man kunna efter ett tag 🤬🤬🤬
Märkligt att det ändå kan se ut så med de forwards man har. .