eltifoso: De är ett total fel tycker jag om den anfallande spelaren trycker den försvarande spelaren mot målvakten o håller i honom på sånt sätt att klubban kommer upp o träffar Jacob i huvudet då ska väl målet dömas bort pga skaderisken o de såg vi ju hur de blev!!😎😎
Nu kom dom(marna) ju fram till att det var timråspelarens klubba som träffade JJ , vilket då leder till fråga 2 . Ska man inte blåsa av vid skada , eller ignoreras skadan vid målchans ?
Söderöver: Jag har ju sett de blåser offside i målgården utan att de stör. Och stör de borde det bli målvakt interferens eller? Verkar jäkligt luddigt det där. Var det inte i någon av Timrås matcher det blev offside i målgården, nedsläpp i neutral zon?
Sitt i hemmabaren å titt på Giffs ikväll slå björka 💪💪💪 Hu fan se dä ut mä JJ ä Westman imorgon? Ja ladd redan massa mä goa grogg å Explorer 🥳🥳🥳. Låt dä rinna lätt ikväll rabbuslingar 🍾🍾🍾 HALLELUJA 🙏🙏🙏
steveroper: Kollar på AIK - Nybro, AIK gör mål, AIK-spelare står i målgården, målet godkänns för att det var en Nybro-klubba som störde målvakten. Ibland blåser domaren för offside i målgården och ibland inte, kan någon som är bättre än mig på hockey förklara?
steveroper: han sa en del bra saker olli men de där citatet har stört mig sen förra säsongen egentligen sen första gången ja hörde de men inte orkat ifrågasätta.. vadå inte förlora 2 i rad typ alla mästare förutom i vm turneringar kan o har torskat 2 i rad ? de enda ja kan utesluta nu på rak arm är typ arsenal 2004
o va säger de om laget han tränar när han rapar de där i tid o otid ? ba jaha nu har vi torska 3 i rad vi är alltså ett dåligt lag ?
Cobbel: Nej vi kommer inte att tappa honom på sikt. Perfekt att få in Ilari i seniorhockey. Lagomt till alla skador kommer och JVM så är han i form. Mycket bra 👍