Förslag till Supporterklubben och Timrå IK
Nyttjar denna tråd till att passa på att berömma Katarina för intervjun med Riku. Intressant och rolig läsning - fortsätt så!
Vore ju ganska häftigt att kunna erbjuda rörliga bilder från vissa tifon. Bara en tanke som slog mig så här. Hur ligger det till?
Thi thi.....men det passar bättre med denna.
http://tvb.26b
Det räcker gott med den tröja han lovat att ha på sig, den har iaf någorlunda rätt färg.
Förresten vem tror på vad du lovar?
Jag har spelat alla Supportmatcher i hockey utom en, då hade jag drygt 39 i feber. Jag ville inte riskera att dö i ishallen i Timrå.
Hade matchen gått i Gärde hade jag naturligtvis spelat även om jag haft 43,3.
Friskan och jag hänger på med våra moppar och ser till att du kommer helskinnad fram. Fast det klart. Vi kan ju inte åka och stötta dig om du stälper av utmattning.
Du får säkert låna en nyer och finer velocoped av Papperskungen.
Då är det ånyo dags för ännu en drakkamp med Sjöstedt i högform. Det lär bli baksug, vattenplums, uppskrapade knän, kantrade kanoter och underhållning på hög nivå.
Hjärtligt varmt välkomna!
Just nu känns det som a one hit wonder and once in a lifetime =).
Således hoppar jag denna utmaning. Är alldeles för dåligt grundtränad och har inte cyklat på flera år så jag skulle förmodligen vara död i höjd med Forsmon.
Dä ä sant dä.
Jag är icke politiskt korrekt och tänker så förbli. Jag kör mitt race och tänker aldrig följa strömma och ägna mig åt kvalificerat rövslickeri.
Läs igenom tråden jag skapade härinne på HS "In på bara skinnet ;)" så får du förklaringen.
Nåt mer som är oklart?
Då tar vi det brevledes!
Per HApps:
Äääh..Inte ska du vara så agressiv för att du valde att vara lite styv i korken
Väljer man att skriva..
knaskamilla: Jag kan säga så här. Den dag det är invigning av en ev. ny arena nere i hamnen, så lovar jag att jag skall cykla upp dit från Sydkraft Arena. Med en Modo-t-shirt på mig. Per HApps 2004-01-22 13:29 Besvara Visa ämne
Och tro att det ska glömmas bort så tror du helt galet..Allra minst ifrån Moodoohåll..Men det var allafall smart av dig att försöka "lura" med dig fler på skiten..
Genomför du detta så ska du ha en stor jävla eloge..
Alla andra... Läge för vadslagning snart va??
Det ska tilläggas att jag själv inte bangat för nåt hittills, men denna gång kan jag inte utföra utmaningen men det skulle vara skoj att se om det är NÅn som vågar...
Två stycken hittills.....
Det blir helium i däcken och påhängsmotor. Med tanke på alla stora käftar här, är det någon som törs ta rygg? Och då menar jag med en riktig trampcyckel?
Och du Moverare som har största truten av dom alla, hur kommer det sig att inför varje supporterderby är du tuff, men dagarna innan hoppar du av?
Hur var det man sa? Vilka tunnor var det som skramlar högst?
Ja, eller varför inte en intervju med dig inför din cykeltur?
Höra hur du lagt upp träningen, om det blev konditionscykling inomhus under vintern, hur många mil du gjort i vår och sommar på din cykel,vad har du för märke, citybike eller mountainbike, eller rent av kronans?
vilken taktik du kör med över Högakustenbron om du T.ex ligger i höger fil eller trampar fort i vänsterfilen, har du testkört sträckan etc.....
DET tycker jag vore en härlig intervju ;-)
Finns det inga viktigare intervjuer att göra?
Själv hade hellre sett en seriös intervju med någon av nyförvärven eller något liknande.
Åh fan, Örjan och Birgitta, två gamla innebandyprofiler i Timrå kommun. IBK Bergeforsen - det var tider det! ;-)
En helt underbar bild detta som egentligen säger allt. Det är härligt att vara TIKare!
Hall of fame, några kändisar månne?
www.hockeysnack.com/medlem/Per+HApps/filarkiv.php?showfile=p4260042.jpg
Det var en gång en magisk kväll, innan allt revs.
www.hockeysnack.com/medlem/Per+HApps/filarkiv.php?showfile=p4260026.jpg
Frisco: Vacker bild. Och något jag kommer att tänka på är undra hur många % mindre deras utrusning är jämte de man använder nu eller ännu värre förra säsongen.
Plocken ser ju ut som en vanlig hockeyhanske typ.
På den här bilden snackar vi 60-tal: w1.660.telia.com/~u66005454/modo60s1.jpg
Det där med begränsad upplaga har jag aldrig fattat. Är man inte intresserad av att sälja så mycket som möjligt?