sargad: Nässén sticker liksom inte ut på något. Inget vidare skott, ingen bländande skridskoåkning, ingen fysik att tala om. Jämför Per Svensson som är en fröjd att se i alla lägen, förutom när han kommer ingen en-mot-en-åkning hemåt.
Bragd-Birger: Helt rätt hade det varit supporters på plats likt ifjol skulle man haft pengarna tillbaks och sen klass 2 varning och snöstorm på det lite får man offra chauffören och fansen gjorde vad vi kunde då
Tom Topp: Tycker ändå att de ganska ofta kommer in och stör Leksand i förstaläget. Problemet är att vi inte lika samlat och snett in i situationen. Då vinner man inte nästa situation och det ser dåligt ut. Håller med Walli att de håller Leksand på utsidan. Målet är JJs, i övrigt skapar de inga bra lägen förutom att kasta in pucken på mål. Men spelövervikt till LIF.
Bragd-Birger: Jo, precis det är vårt problem just nu. Blir det för hög press ser det ut som mot Färjestad, blir det för lite för motståndarna alla ytor i världen och vi hamnar på mellanhand. Jag gissar att det där kommer att jämna ut sig lite med tiden, men det ser för segt ut när det händer. Lite justeringar i paus så kan det skifta till andra. Leksand är inte riktigt det mest självspelande pianot heller. Det brukar svaja en hel del där under en match.
vet inte om de redan avhandlats men såg att jonte blivit farsa i juni. stort grattis presidenten ! hoppas grabben kommer bli en röd vit legend precis som sin far :-D
The Who dedikerade "Pinball wizard" redan tidigt 70-tal till Sebbe Heartmannen.