palleparling: rätt nice i Tingsryd faktiskt. Varit där typ 7-8 gånger. Man står över plexiglaset så man hörs ner på isen. Mången tingsrydsmålvakt har fått örat söndersnackat från bortastå! Bra fika också.
Allså jag skulle aldrig, aldrig i mitt liv gå på en match i Tingsryd. Så hemskt dålig musik, varenda mål och spelavbrott är samma visa, "dundundundundun" HEMSKT. Och inte blir man gladare av att Cmore dunkar repris på alla matcherna under hela pauserna så man får höra den där jävla låten minst 19472917 gånger.
EXPLORERSMÅLAND: Lindholm! Mer sånt. Ibland känns det som om han tror att han bara kan vara en fighter. Han kan göra mål om han vill. Min dröm är att han sänker Björklöven med ett hattrick i semi.
Kulltorp: Ja jag vet inte, ska man gå efter det vi presterat sista 10 matcherna så har vi inget att göra i ett slutspel. Jag hoppas ju och tror att spelarna ligger på 50% i spelet nu och bara inväntar slutspelet. Ja, jag vet att ni vet mer än mig såklart, jag är bara negativ. Men jag kan inte låta bli att vara lite orolig... Ni får gärna ösa energi över mig....
Träningsmatch utan något kampmoment alls. Timrå mysspelar, mysdräller i egen zon, och tar mysavslut från den mysiga delen av anfallszon där det inte är trångt.
Begär inte fåror på isen efter timråhörntänder, men nog borde man kunna snart-är-det-slutspel-brinna lite mer än så här? Vi kommer ju att äntra playoff med en månads SCA-cup som uppvärmning.
Kulltorp: Tycker att freddan skulle kunna visa lite film på canadas JWM spelare när dom går på mål då följer backar,forwards, domare o målisen med in i målet oavsett vad som bromsar!!!!!!
{297}: Ja, man hoppa lite att de experimenterar och att de där sista detaljerna kommer att sitta när man släpper på träningen och hjärna och kropp kan utföra samma sak.
Sanyet: jaa helt sjukt att en sån som A.Pettersson kan gå före Dahlén exempelvis!!?? Silfverberg vad gör han ens där nuförtiden!? En sjukt duktig hockeyspelare absolut men han ska inte vara med i VM nu. Har iofs inte sett en sekund av ... | Läs mer