Skärpan saknas i PP idag, ja kanske överhuvudtaget. Vi skulle gjort mål där efter Frögrens idiotsatsning. Återigen, vad bor det för idioter i Karlstad?
John K: Känner mig faktiskt riktigt sur nu. Trodde inte på poäng innan, men då Färjestad inte alls är bra idag så borde vi ha gjort något bättre av det här. Jävligt sur torsk.
vad ska man säga? tycker vi var värda 3p fram till att vi sköt typ ett skott i 5min PP. Fast efter publikens och hemmaspelarnas uppträdande vid matchstraffet kan jag inte direkt tycka att FBK är värda att vinna heller.
Nu måste backarna vakna. Pucken ska inte ligga fri framför TIK-kassen i 3-4 sekunder (jag överdriver säkert lite) och sedan kommer en äcklig FBK-klubba först på pucken... VILJA!!!!!!!!!!
Olle: FBKaren tar sats genom en halv zon och tacklar sönder pikkens hjälm... Fast det är klart, han räddade sannolikt livet på pikken genom sitt fantastiska ingripande..
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer