Mentalt har jag slängt ut TV:n genom fönstret. Mentalt har jag pissat i brevlådan hos trappgrannen som håller på FBK. Mentalt har jag redan lagt mig i fosterställning och primalvrålat att alla backar ska få gå hem till Timrå.
Fysiskt sitter jag bara och stirrar rakt fram med tom blick.
Vi tappar matchen, plockar upp den igen som tack skallar vi ner matchen så jävla djupt så den kommer ner i något land jag inte ens vet vad det heter, vi stampar på matchen rullar den i olja och sätter eld på skiten. HUR FAN KAN MAN SKROTA EN SÅN HÄR MATCH, SÅ JÄVLA LÅGT!!!!!
KASTAR BORT 5MOT3 ÖVER 1MIN, SEDAN 4MIN 5MOT4 BLAND DET SÄMSTA JAG SETT FY FAN SÅ JÄVLA BESVIKEN JAG ÄR!!!! DRA ÅT HELVETE MED ALLTING!!!
SEN SLÄPPER VI 5 MOT 3 TILL FBK NÄR VI JAGAR MÅL, JA MEN DE ÄR JU SKIT BRA!
Skärpan saknas i PP idag, ja kanske överhuvudtaget. Vi skulle gjort mål där efter Frögrens idiotsatsning. Återigen, vad bor det för idioter i Karlstad?
John K: Känner mig faktiskt riktigt sur nu. Trodde inte på poäng innan, men då Färjestad inte alls är bra idag så borde vi ha gjort något bättre av det här. Jävligt sur torsk.
vad ska man säga? tycker vi var värda 3p fram till att vi sköt typ ett skott i 5min PP. Fast efter publikens och hemmaspelarnas uppträdande vid matchstraffet kan jag inte direkt tycka att FBK är värda att vinna heller.
Nu måste backarna vakna. Pucken ska inte ligga fri framför TIK-kassen i 3-4 sekunder (jag överdriver säkert lite) och sedan kommer en äcklig FBK-klubba först på pucken... VILJA!!!!!!!!!!