" Om du nu inte heter Sven, kommer från Iran och har en egen back. I så fall ber jag om ursäkt "
iransksvensback= Iransk-Svens back.
Alltså kan personen vara vem som helst. Men den har en koppling till Iransk-Sven. Borde varit skrivet som Iran-Sven kan jag tycka, men det kanske är lite för petigt.
Söderöver: Att det ska spelas om, inget lag är villig att dra ner till en bäst av 5, man är villig att skjuta på det till 15 maj, sen måste man prata med SIF, typ.
{9386}: Ni får ha i åtanke att Skelleftåfans inte har något eget forum att hänga i. Dom lyckades väl med konststycket att trolla bort sig själva ;P. Men vad kan man förvänta sig av fans från en stad som har fått en inavelssjukdom uppkallad efter sig.
iransksvensback: Sluta svära. Du som är så bildad bör kunna uttrycka din åsikt utan att nyttja kraftuttryck.
Själv nyttjar jag enbart dylikt vokabulär när min Ford Granada inte startar. Då brukar jag ge den en lavett med min högra träsko så att skinnvästen fladdrar.
Tillönskar dig och de dina ett synnerligen trivsamt veckoslut.
Ingen behöver bevisa någonting här inne... skärp till er och undvik att förolämpa varandra.
Jag gissar på att ev. SAIK supportar bör ha annat att göra än att skriva här inne i vårt Covid-19 deppiga forum, eftersom SAIK spelar semifinal just nu.
Vill ni bedriva cirkelresonemang om nonsens så skapa en tråd ”Dumskallar diskuterar dumheter”.
I väntans tider..🥅🏒 Låt dä rinna lätt ikväll rabbuslingar 🥃🍹🥳😂Lönnå på Grammofon å skägge väx satan! Se snart ut somm ” Sheriffen ” 😂 Timrå IK mot SHL i VÅTT å torrt alltid 🥳
iransksvensback: lite bättre än dig allafall, och det säger en hel del om din intelligens. Gå nu till ditt Lövenforum nu, ingen här tror på riktigt att du är Skellefteå supporter ändå. Ta en kall och chilla.
Rip Kirby: Varför ska jag redovisa någon slags historik för dig? Jag skiter fullständigt i var du bor också. Du kan bo i Johannedal vad mig anbelangar eller Nacksta. Vad fan vet jag om det? Det ger jag fullständigt fan i.
{9386}: Åhh, tänk att denne bondraggare från Timrå knäckte detta mysterium! Ge honom Nobelpriset. Vilken intelligens! Fantastiskt! Du måste ta din Ford Granada ut på gatorna för att fira din triumf nu!
Hassan: Nej, Hassan. Man behöver inte använda pronomen när man skriver. Men det hade du vetat om du hade hängt med i skolan. Det gjorde du ju inte, Det handlar bara om obildning. Jag gick inte i taket. Jag vill bara att obildade bonnläppar ska tänka på hur de uttrycker sig. Jag är en han och vill inte bli kallad hen av folk som tycker sig vara politiskt korrekta fast de inte har en aning om någonting.
Rip Kirby: Jaså, du vill ha lite frågesport såhär på fredagkväll? "Redogöra för oss lite kring ..." Du får nog formulera dig lite bättre än så. Jag är SAIK-anhängare som faktiskt är uppväxt i Sundsvallsregionen. Har bott 20 år i området mellan Umeå Skellefteå. Vad tänker du om det?
Olli Hahl: Ja, det kan vara kämpigt det där med vad man ska kallas. Själv föredrar jag Kvinnaböske, då Hasse känns som den lätta vägen när man kallar sig som jag gör.
iransksvensback: Det var väl du som var rädd för pronomen? Du gick ju i taket över att bli kallad hen. Berätta vilket pronomen du känner dig mest bekväm med så ska vi nog kunna lösa detta hemska!
Vad är det som gör att ett pronomen skulle var nödvändigt? Går det inte att skriva ett inlägg utan att använda pronomen om man nu är så rädd för det? Tyder på brister i språklig förmåga .
JoseGonzales: Redan i höstas sa jag att Rögle skulle ta hem detta och jag hoppas de gör det, efter Timrå så är det Rögle fast de är Skåningar, kan ha att göra med samma som gäller Timrå, David mot Goliat.
Artic Joe: Vill så gärna se Rögle - Örebro i finalen. Det har inte något med att jag hatar Skellefteå att göra utan att SHL behöver lite nya lag i toppen. HV ut och två lag som aldrig varit i SM-final tidigare vore sjukt kul!
Vi tycker om dig jättemycket, men ibland går topplocket och det skrivs massa tok. Oftast menar vi det kanske inte, men ibland har vi kanske också lite rätt.